ELOTHERM ELOSHAFT 1-MB-1M-10-1.2
Kategorije
Indukcijska kalilna naprava
Objekt
56778
Proizvajalec
ELOTHERM
Model
ELOSHAFT 1-MB-1M-10-1.2
Leto
2015
Upravljanje
SIEMENS 840 D SL
Objekt
Kontaktna oseba:
ProdEq Trading GmbH
Emanuel Unger
Characteristics Heat Treatment Equipment
heating method:  induction
Dimensions / weights
space requirements -left/right-:   8044 mm
space requirements -front/back-:   8046 mm
total height:   4000 mm
Electrical specifications
mains power supply:   624 kVA
Power Data: Mains connection power: 624 kVA Mains voltage: 400 V Rated current: 900 A Mains frequency: 50 Hz Transformer: Power: 560 kVA Voltage: 400 / 580 V Current: 809 / 558 A Frequency: 50 Hz Converter: Power: 552 kVA / 450 kW Voltage: 750 V Current: 667 A Frequency: 6 – 10 kHz Starting: Power: 50 kW Voltage: 400 V Current: 90 A Frequency: 50 Hz Auxiliary Equipment: Voltage: 400 V Current: 25 A Frequency: 50 Hz Control Voltage: Voltage: 230 / 24 V Current: 5 / 40 A Frequency: 50 Hz / DC
Automation KUKA Roboter